Стийлърс са маркирани за спорен, скъп фалстарт късно при брутална загуба от Патриотите: „Лошо решение“
New York Post | 2023-12-08 | 07:11:19

Решаваща дузпа късно по време на мача „Футбол в четвъртък вечер“ между Стийлърс и Пейтриътс изглежда тръгна по грешен път — и струва много на Стийлърс.

При четвърто и 3 в края на последната четвърт, съдиите наказаха дългия снапер Кристиан Кунц за фалстарт, избутвайки Стийлърс пет ярда назад.

Въпреки това, при по-нататъшен преглед, обаждането изглеждаше съмнително и вероятно трябваше да се противопостави на завръщащия се отбор на Патриотите.

Нарушение за засада на Нова Англия на това място щеше да даде нов набор от падания на Питсбърг.

Вместо това Патриотите си върнаха топката и по-късно преустановиха последния опит на Стийлърс в последните секунди, за да стигнат до победа с 21-18, прекъсвайки поредицата си от пет загуби.

Обаждането вбеси Стийлърс и накара бившия рефер и експерт по настоящите правила Тери Маколи да се почеше по главата по време на излъчването на Prime Video.

„Така казват, че [Кунц] е направил бързо и рязко движение преди щракването. Не виждам това като бързо и рязко“, каза Маколи. „Очевидно е, че е субективно. Това изглежда като нормалното движение, което виждаме от дълъг скобар. Мисля, че това трябваше да бъде на защитата.“

Аналитикът на Prime Video Кърк Хербстрайт се съгласи и постави под въпрос логиката на разговора на терена.

„Виждате това почти всеки път при щракване и никога не се извиква. Мисля, че това е лошо решение“, каза Хербстрайт.

„Изглеждаше, че Стийлърс са направили огромен пробив, като [защитникът на Патиотс Джахлани Таваи] е отскочил, но за наша изненада всичко се оказва срещу Стийлърс“, добави Хербстрайт.

Решението на длъжностните лица също изглежда обърка старши треньора на Стийлърс Майк Томлин.

Въпреки че той не критикува открито разговора, той намекна за известно недоволство по време на пресконференцията си след мача.

„Получих обяснение, не знам дали съм съгласен с него, но ми беше дадено обяснение“, каза той пред репортери.

Победата беше третата за Пейтриотс за сезона и дойде благодарение на силните усилия на куотърбека Бейли Запе, който хвърли три паса за тъчдаун и имаше 240 ярда.